6 учители са дали положителни проби за коронавирус. Te са преподаватели в Самоков.
Кметът на града Владимир Георгиев обясни, че четирима от учителите в училище „Неофит Рилски“ са участвали в Националното външно оценяване.
Има и двама, които са били квестори. Те също са заразени. Георгиев обясни, че не знае откъде е тръгнала инфекцията и коментира, че от РЗИ могат да дадат по-подробна информация.
По думите му единият учител се намира в болница, а другите са под домашно лечение. Георгиев обясни, че по-голямата част от заразените в града са под домашна изолация, предава бТВ.
Кметът заяви, че през последните два дни се забелязва спад в новозаразените.
Карантината в града е удължена със седмица. Под изолация в Самоков е и ромската махала.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив