Извънредната епидемична обстановка в страната ще бъде удължена до края на август.
Това стана ясно на брифинга на премиера Бойко Борисов, на който бяха представени нови социално-икономически мерки в борбата с COVID-19 и кризата.
„Със заповед на министъра на здравеопазването извънредната обстановка ще бъде удължена с месец“, заяви Борисов. Тя ще трябва да бъде издадена от новия здравен министър Костадин Ангелов, който замени на поста Кирил Ананиев след рокадите в правителството.
НА ЖИВО: Извънреден брифинг в Министерския съвет
Преди дни главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев обяви, че ще предложи удължаването ѝ, но тогава не стана ясно до кога.
Ще предложа удължаване на извънредната епидемичната обстановка
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО