Защо да плащаш "Синя зона", като може да паркираш в тревните площи? До този извод са стигнали "тарикати" в Пловдив, които редовно спират в тревите от северната страна на река "Марица".
Своеобразните безплатни места са в близост до община "Марица" и пешеходния мост.
"Редовно има някой тарикат спрял там в тревните площи, или по-точно казано бившите тревни площи. От тях вече останало само кал, след като постоянно се гази тревата там. Сега и репетрак е "цъфнал" там. Дано наглеците не изядат още тревни площи", сигнализира читател на GLasNews.
Освен загубите на зеленина в района край реката, от Общината губят такси за "Синя зона". Губят и от това, че не глобяват нарушителите.
Санкциите за паркиране върху зелени площи варират от 50 до 200 лева, но ще ги получи ли някой?
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат