Хората вече могат да подават заявление за нова лична карта във всяко едно районно управление. Досега това ставаше само в полицейския участък по местоживеене.
От вътрешното ведомство напомниха, че всички лични карти и шофьорски книжки, които изтичат до 31 октомври, са с автоматично удължен срок от 6 месеца. Причината е пандемията от коронавирус. Заради нея се очаквало да има голям наплив за смяна на документи. До март, когато беше обявено извънредното положение, имало ръст спрямо м.г., но оттогава насам броят на подадените заявления е спаднал, съобщиха от МВР
В понеделник сутрин има много голямо струпване, молим хората да не идват тогава, апелираха от вътрешното ведомство.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив