Проучване на "Активни потребители" показа, че всяка трета вафла е канцерогенна, пише вестник "Телеграф". "Изследвани бяха над 500 проби. Обикновените бисквити и вафли пораждат най-много притеснения, тъй като една трета от взетите проби сочат наличие на акриламид - вещество, за което се предполага, че е силен канцероген, над определената норма. Тези сведения са обезпокоителни, защото децата под 3-годишна възраст най-често конкумират такива продукти", обясняват от потребителската асоциация.
13% от тестваните бебешки храни също са показали итклонения над допустимата граница. При картофените чипсове отклонението е 7,7%, а при бисквитите за кърмачета и малки деца - 6,3%
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход