Масови проверки започват в столичния градски транспорт, за това дали пътниците носят предпазни маски. При необходимост ще съдействат и полицейски екипи. Пътник, отказал да сложи маска или шал, ще бъде принудително свалян и санкциониран. Екипът ни обаче засне шофьори, които не носят маски по време на работа.
„Водачите са обезопасени. Сложени са предпазни ленти, за да нямат достъп с пътуващите. Техен избор е дали да бъдат с маска", каза Димитър Дилчев, директор на Центъра за градска мобилност, съобщи Нова.
От понеделник се възстановява изцяло обема на градския транспорт, отварят и всички каси на Центъра на градска мобилност.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол