Жена не спази карантината си, излагайки десетки на риск в Русе.
На 20 март, при извършваните проверки на лица, поставени под карантина, са установили, че 52-годишна жена е напуснала адреса си, като по този начин е нарушила предписанието на здравните власти, съобщиха от полицията.
Впоследствие е установено, че е ходила до магазин в кв. „Здравец“, след което се е прибрала в дома си. Установеното е документирано от служителите на реда. По случая е образувано досъдебно производство.
Наказанията, предвидени в такива случаи, са лишаване от свобода до 5 години и глоба от 10 000 до 50 000 лв.
Вътрешният министър се закани заради карантината
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка