Причината е в зачестилите катастрофи, предизвикани от водачи в пенсионна възраст
Държавната агенция по пътна безопасност настоява да се въведат психологически и физически тестове на шофьорите над 60 години, съобщи БНТ.
Причината е в зачестилите катастрофи, предизвикани от водачи в пенсионна възраст.
Над 120 са катастрофите през последните две години в Русе с участието на хора над 60 години. Над 100 са ранените, 4 са загиналите.
Тази седмица 95-годишен мъж намери смъртта си на пешеходна пътека, защото беше блъснат от автомобил, управляван от 71-годишен шофьор.
Друг водач на същата възраст се преобърна с колата си по таван в центъра на града.
Според Малина Крумова, председател на Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата" трябва след като навършат 60 години да подлежат по-често на физическа и психологическа проверка.
От "Пътна полиция" отчитат, че все повече млади хора, употребили наркотици, сядат зад волана.
Служителите на реда затягат сериозно контрола и на мотористите, като ще следят за неизрядни документи и правоспособност.
Прочетете още
- 20:00 Вандали посегнаха на обновения двор на училище в София СНИМКИ
- 21:00 След тежко ПТП край Бургас издирват таксиметров шофьор, помогнал на пострадали
- 09:40 Тежка катастрофа на столичен булевард: Автомобил помля мантинелите СНИМКИ
- 22:15 „Момчето пищеше": Скандал и побой на служител разтърси заведение в Пазарджик