Операцията била срещу телевизионното пиратство
Всеки момент в офисите на бургаската кабелна телевизия RN TV Канал 0 ще започне акция на ГДБОП. За това ни алармираха колеги от самата медия, които се чувстват безкрайно омерзени в офиса си в Бургас. Те узнали за предстоящия щурм на качулките, след като през редакцията на телевизията вече се е настанил екип на национална медия в очакване на „екшъна”.
Подобни операции днес се очаква да бъдат проведени и в други населени места срещу малките кабелни телевизии.
Според колегите от Канал 0 действията на държавата днес били свързани с техния протест преди 2 дни срещу промените в Закона за електронните оператори. Онзи ден от Сдружението им алармираха обществеността, че с влизането в сила на тези промени ще бъдат унищожени малките фирми, занимаващи се с телевизия, разпространявана по кабел, това ще остави малки градчета и села без интернет и ще доведе до повишаване на таксите.
Новите промени предвиждат да се следи в реално време дали се разпространява телевизионна продукция без да се плаща за нея. Това означава, че по-дребните представители на бранша не биха могли да издържат и ще фалират.
Прочетете още
- 12:00 Обеща и го направи: Американецът вече носи безплатно вода на карловци
- 21:18 Убитият след жесток побой в Пловдив е от Кричим, кметът Атанас Калчев с официална позиция
- 17:00 Луксозен вкус, евтин номер: Двама си тръгнаха с Moët без да платят СНИМКИ
- 21:00 Социалните мрежи вещаят апокалипсис на 12 август - каква е истината?