32-годишен наркоман с отнета книжка за шофиране с наркотици е заловен с пресен коноп в колата му след гонка от мобилна група на Гранична полиция.
В събота вечерта граничните служители излезли на обход в района на фалиралата Русенска корабостроителница по сигнал, че там е устроено депо за търговия с дрога. Около 23 часа униформените забелязали мъж, който много бързо влиза в „Ауди А6“ и тръгва с въртене на гуми. Шофьорът не реагирал на подадения сигнал да спре и продължил напред с бясна скорост, но бил застигнат и принуден да спре преди да излезе на Сарайския мост, съобщава Вестник Утро.
Оказало се, че мъжът зад волана е с отнета книжка, вече има условна присъда за наркотици, автомобилът е без технически преглед, а в чанта на задната седалка са намерени 11 килограма пресни растения, които при теста реагирали на канабис.
Беглецът е задържан в ареста на Гранична полиция, материалите по случая са предадени на прокуратурата.
Прочетете още
- 18:00 Митове и джапанки: Гръцката полиция срещу българския турист (или обратното)
- 13:00 Мъж отмъкна колело и го скри… за да не му го откраднат, докато търси плячка СНИМКИ
- 17:00 Доброто е заразно! Нека всички вземем пример от мъж от Варна
- 15:00 Когато единствената ти мечта е да се бориш. Думите на малкия Митко учат на уроци