16-годишен русенец е уличен в посегателства над два автомобила, регистрирани във Второ РУ през миналия и този месец.
На 29 декември стопанин на „Форд“ е заявил в полицията, че е открил колата си с интервенции по вратата и липсваща чантичка от жабката в купето. Возилото било паркирано на ул. "Елин Пелин" в Русе.
На 7 януари тази година водач на такси се е оплакал, че е установил колата си с марка „Дачия“, която па-рано същия ден паркирал и оставил заключена на ул. "Милкова ливада" в Русе, е със счупено стъкло на шофьорската врата и липсващ монетник с парите оставени в него.
Сигналите за двете престъпления са били регистрирани във Второ РУ и е започнало разследване по тях, като са заведени преписки. В хода на провежданите по случаите оперативно-издирвателни мероприятия станало ясно, че извършителят в двата случая е 16-годишен младеж от Русе, който и по-рано е установяван от органите на реда за подобни деяния.
Прочетете още
- 16:00 Обвиниха дама в грозно дело, призоваха я да се поправи СНИМКА
- 14:59 Тина Ивайлова: Свободата на словото не се измерва с кафе пред камерите
- 18:13 Кървав инцидент над Владая: автомобили смазани, екипи търсят паднала кола в пропаст* ВИДЕО
- 13:00 Паричен дъжд през януари 2026: Три зодии ще се събудят по-богати