Хасковската болница получи първите две от новите линейки за Спешна помощ.
Първият автомобил Пежо хасковските парамедици получили в края на месец май. Вчера пристигна и втората линейка.
Обновяването на автопарка е част от големия проект за модернизация на Спешната помощ. За нея са отпуснати близо 164 милиона лева, с които ще бъдат обновени и спешните центрове и филиали у нас.
Те са оборудвани с последно поколение медицинска апаратура.
Плановете са за общо 400 нови линейки, като те трябва да са у нас до края на 2021. Здравният министър обеща и увеличение на заплатите с 10% на работещите в спешна помощ.
За Хасковска област отговорят близо 30 линейки, а за община Хасково са 6 броя. От болницата очакват да получат още от новите автомобили.
Прочетете още
- 15:00 Столичанин предупреди за тараш: Апаш потроши кола край детска градина СНИМКИ
- 18:00 СНИМКА на момче с книга на дърво върна надеждата, че четенето не е отживелица
- 17:00 Мистериозни вандали отключват и тарашат коли във Варна без да крадат СНИМКИ
- 15:24 Жестока катастрофа край Пловдив, трима загинаха