Доживотен затвор получиха Георги Нанчев и Пламен Шляпашки, които през 2019 година убиха възрастно семейство в София, нарязаха телата им и ги хвърлиха в бидони в езерото край Негован. Това съобщиха от Софийския градски съд. Оттам припомниха, че делото е стартирало наново тази година и са проведени 21 заседания, преди да се стигне до присъдата.
Убийството стана през юли 2019 година. За него се разбра, след като останките на семейството изплуваха в езерото. Двамата бяха задържани месец и половина след касапницата, станала в апартамент в центъра на София. Смятали, че двойката държи в дома си пари от наскоро продадено жилище в кв. "Красно село".
Съдът прие, че има смекчаващи отговорността обстоятелства и за двамата, които са направили самопризнания и са улеснили провеждането на наказателния процес. Присъдата може да се обжалва в 15-дневен срок пред САС.
Прочетете още
- 09:00 Колоездач строши автобус с метална палка след клаксон
- 08:00 Малко същество изплува от Марица в Пловдив и си похапна морков. Какво е нутрия? ВИДЕО
- 10:00 Специалист с международен опит поема ембриологичната лаборатория на АГ болница „Селена"
- 14:00 След дълга пауза, в Черна гора отваря врати луксозен курорт, посещаван от известни звезди