51-годишната касиерка от Пловдив, която присвои 144 200 лева от банка чрез т. нар. кукла, е осъдена на 1 година условно с изпитателен срок от 36 месеца. Тя е признала, че в периода от от неустановена дата през месец март 2020 г. до 18 април т. г. в качеството ѝ на длъжностно лице е подменила истински 100-левови банкноти със зелени хартиени листчета. Фалшивите купюри били скрити сред истинските в пачките и така престъплението останало неразкрито дълго време. Длъжностното присвояване е в големи размери.
До приключване на следствието в Пловдивския районен съд жената е възстановила цялата сума. Това й е дало възможност да сключи споразумение с прокуратурата, одобрено вече от съда.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ