Борислав Сарафов внесе искане в 51-вото Народно събрание за сваляне на имунитетите на депутатите Димитър Аврамов от ДПС - Ново начало и Даниел Александров от ГЕРБ по предложение на наблюдаващите прокурори с цел да се даде разрешение за възбуждане на наказателно преследване, съобщават от пресцентъра на прокуратурата.
По отношение на Димитър Аврамов има наказателно дело, което е спряно с определение от 27.01.2025 г. на Софийския апелативен съд поради избирането му за депутат в 51-вото Народно събрание. Делото е за търговия с влияние.През май 2023 г. е образувано досъдебно производство срещу Даниел Александров за престъпление за действие с цел възбуждане на полово желание без съвкупление с лице, ненавършило 18 г.. В хода на разследването са разпитани множество свидетели, приобщени са писмени доказателства и заключение от изготвена комплексна експертиза. С постановление от ноември 2024 г. наказателното производство е спряно, тъй като Александров е положил клетва като депутат от 51-вото Народно събрание, припомня 24 часа. Искане за сваляне на имунитета на Даниел Александров и провеждане на наказателно производство е внасяно и в 49-ото Народно събрание, а за Димитър Аврамов - в няколко парламента.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 14:33 SpaceX изстреля мистериозна капсула: Никой не знае какво точно има на борда ВИДЕО