13 години след смъртта на 19-годишната родилка Деяна Георгиева в четвъртък съдът на първа инстанция обяви, че няма виновни по случая.
Софийският градски съд оправда шестима лекари от „Шейново” и „Пирогов”, подсъдими по случая. Деяна Георгиева издъхна през 2011 година, месец след като ражда момченце. Според Прокуратурата медиците са проявили професионална немарливост, пише NOVA.
Според съда в обвинителния акт има фрапиращи нарушения. Делото се превърна в нарицателно за бавно правосъдие. Досъдебното производство продължи 6 години. Впоследствие на два пъти процесът започваше отначало заради съдебен заседател и съдия.
Присъдата не е окончателна.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ