Окръжна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем 14-годишния тийнейджър, който уби майка си.
Младежът е обвинен за това, че на 13.10.2024 г. в гр. Пловдив, като непълнолетен, но като е разбирал свойството и значението на извършеното и е могъл да ръководи постъпките си, в условията на домашно насилие, умишлено е умъртвил майка си - 52-годишната Б.М. - престъпление по чл. 116, ал. 1, т.3 и т.6а, вр. чл. 115, вр. чл. 63, ал. 1 т.1 и т.2 от Наказателния кодекс.
Обвиняемият е задържан за срок до 48 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.
Днес, 15 октомври 2024 г., Окръжна прокуратура-Пловдив ще внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо него.
По досъдебното производство се извършват действия по разследването.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ

