90-годишна жена даде близо 10 000 лв. на ало измамници. По случая са задържани 44-годишен мъж и 39-годишна жена в плевенското село Вълчитрън.
След поредица от телефонни обаждания към 90-годишна жена, която живеела сама, те успели да измъкнат сумата от 9750 лв.
При разследването служителите на ОДМВР - Плевен са намерили освен паричната сума, моторното превозно средство, с което са се придвижвали извършителите, както и други веществени доказателства.
Лицата са обвинени в извършена измама в съучастие. С постановления на наблюдаващия прокурор са задържани за срок до 72 часа.
Районна прокуратура – Плевен е внесла искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тях. Работата по случая продължава.
Прочетете още
- 13:00 Водна "бомба" върху пешеходец в Търново: Невинна детска игра или липса на възпитание?
- 16:00 Обир пред фризьорски салон в Чирпан завърши с арест и благодарствено писмо
- 12:00 С качулка и инструменти: Видеокамери заснеха кражба на електрически велосипед в старата столица
- 14:57 Удар на СДВР: Наркооранжерия, фентанил и десетки дози дрога заляха София СНИМКИ