15-годишно момиче е пострадало при катастрофа в Перник, съобщиха от полицията.
Инцидентът е станал на 29 октомври на ул. „Ю. Гагарин“ в пернишкия кв. „Изток“. Кола, управлявана от 60-годишна перничанка, блъснала пресичащото на пешеходна пътека 15-годишно момиче.
След преглед в болница е установено, че девойката е с охлузни рани по главата и е освободена за домашно лечение. Последвали тестове на 60-годишната шофьорка за алкохол и наркотични вещества, като бил отчетен положителен резултат за амфетамин. Дала е кръвна проба за химичен анализ, а автомобилът й е иззет.
Задържана е за до 24 ч. по Закона за МВР и е започнато разследване.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО