Поредният кандидат за слава и висок адреналин по пловдивските улици приключи вечерта си с белезници. Снощи, около 19:30 часа, патрул на Второ РУ станал свидетел на живо на опасно изпълнение, което за малко не завършило с трагедия.
На кръстовището на бул. „Пещерско шосе“ и ул. „Орфей“, шофьор на „БМВ“ решил да покаже възможности.
Без да се съобразява с натоварения трафик, десетките коли наоколо и пресичащите пешеходци, той надул двигателя до дупка, ускорил рязко и завъртял гумите в опасен дрифт. За щастие, късметът бил на страната на гражданите и ситуацията се разминала без пострадали.
Полицаите обаче реагирали светкавично. Те веднага подгонили бавареца, настигнали го и го спрели принудително.
При проверката станало ясно, че зад волана е 25-годишен пловдивчанин, който вече е добре известен на МВР — криминално проявен и осъждан.
Любопитното е, че тестовете му за алкохол и наркотици се оказали напълно отрицателни, което означава, че хулиганското му поведение на пътя е било чиста проба арогантност.
Срещу младия мъж е започнато бързо производство за хулиганство на пътя, а той самият е прибран в ареста за едно денонощие. Предстои материалите по случая да бъдат внесени в Районната прокуратура в Пловдив.