Още през 2014 г. Георги Семерджиев, който удари и уби с автомобила си две момичета, е шофирал без книжка, сочи постановление на прокуратурата.
В него пише, че действително се е установило, че Семерджиев е знаел за обстоятелството, че не притежава свидетелство за управление на МПС и въпреки това го е управлявал без книжка, предаде bTV.
От прокуратурата посочват, че Семерджиев не е знаел да извършва престъпление.
„В светлината на горното не се установява в съзнанието на Георги Семерджиев да е имало представа ,че управлява моторно превозно средство в едногодишен срок от наказването му по административен ред за същото деяние“, посочват от прокуратурата.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ