Тази сутрин служители на сектор „Контрол на пътното движение по главни пътища и автомагистрали“ са задържали 39-годишен водач, който е управлявал автомобила си с 5.95 промила алкохол в издишания въздух. Той е пътувал по АМ „Струма“ в посока София.
При изпреварване на лек автомобил „Тойота“ шофьорът е реализирал леко ПТП и е напуснал местороизшествието. Потърпевшите подават сигнал в полицията и малко по-късно – при км 46, е спрян, управлявал е лек автомобил „Фиат“, направен му е тест за употреба на алкохол, задържан е в ареста на РУ Дупница.
При направена справка служителите установили, че за времето от 2004 г. досега е санкциониран 21 пъти за пътни нарушения, в това число и 4 пъти е лишава от правоуправление - за 3 месеца, за 2 месеца, за 12 месеца, за 2 години. Направен му е тест с техническо средство за употреба на наркотични вещества, резултатът е положителен - на кокаин.
Досъдебно производство е образувано по случая в РУ Дупница, уведомена е прокуратурата.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 09:00 „Бъдете внимателни!" Пепелянка отново се появи в Карлово СНИМКА
- 10:53 София под вода: Пороен дъжд наводни улици, паркинги и блокира трафика ВИДЕО
- 12:05 Две минути тишина за един народ: Защо сирените на 2 юни все още ни карат да настръхваме
- 20:30 Приятелят на Роналдо донесе истинския швейцарски шоколад в Пловдив СНИМКИ