Шестима началници на полицията в Петрич и Сандански са задържани след акция на ГДНП, "Пътна полиция" и КОС.
Разследването е по данни за злоупотреби и корупционни практики, съобщи Нова, позовавайки се на свои източници.
Сред задържаните е и началникът на районното управление в Петрич.
Преди изборите беше съобщено, че началникът на районното в Сандански е бил помолен да излезе в отпуск до 4 ноември. Това каза дни преди вота водачът на листата на ПП-ДБ в Благоевград Андрей Цеков. По думите му полицейският шеф е бил отстранен след акция за купен вот.
В изборния ден вътрешният министър Атанас Илков коментира, че отсъствието на началника не било свързано с въпросните акции и по-късно ще станат ясни причините за сътресенията в районното.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил