Със заповед на кмета на община Харманли Мария Киркова е обявено бедствено положение за село Черна могила, община Харманли, съобщиха от пресцентъра на Областна администрация - Хасково.
По обяд днес в местността "Георгьовден" над селото е възникнал пожар. Горят 300 декара широколистна гора. Имало е опасност огъня да навлезе в селото, но критичният момент е избегнат. Към момента огнището се контролира, но има готовност за евакуация на жителите на най-близките до пожара къщи. Това обаче засега не се налага.
Сформиран е кризисен щаб под ръководството на областния управител Станислав Дечев и с представителите на всички компетентни институции, който в момента заседава на мястото на стихията. В гасенето досега са включени 5 екипа пожарникари, служители на Общинската горска компания в Харманли, от държавното лесничейство и около 20 доброволци от селото.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ