Около 50 души се борят за живота си след вчерашното нападение в Ница, отнело живота на 84 души, съобщи френският президент Франсоа Оланд, цитиран от световните осведомителни агенции.
Сред ранените има французи и чужденци, дошли от всички континенти и много деца, каза държавният глава в префектурата на Ница, след като посети болница, в която са настанени пострадали от нападението.
"Освен това има хора, които не са пострадали физически, но ще носят дълго време, през целия си живот, травмата от ужасните неща, на които, уви, са станали свидетели", допълни президентът.
Оланд заяви с мрачно изражение, че нападателят е извършил това терористично деяние, за да навреди на Франция.
Президентът бе придружен от министър-председателя Манюел Валс, вътрешния министър Бернар Казньов и от министърката на здравеопазването Марисол Турен. (БТА)
Прочетете още
- 17:14 Катастрофа блокира Тракия в посока морето – закъснение от поне 30 минути
- 14:44 Сблъсъкът на АМ Тракия: Колата е пометена в аварийната, ранен е столичанин СНИМКИ
- 18:00 Затворени врати, заключени съвести: дете замръзна на автогарата в София
- 15:51 Военният, прострелял смъртоносно приятел, с първи думи пред съда