Оранжев код е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Русе и Велико Търново. В равнинните части на тези райони максималните температури ще са до 39-40 градуса. За останалата част от страната предупредителният код е жълт.
Днес ще е предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност, но само на отделни места, главно в планинските райони е възможно да превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен юг-югоизточен вятър. Температурите ще се повишат още и максималните ще са между 35° и 40°.
Над планините около и следобед облачността временно ще се увеличи, но само на отделни места ще превали краткотрайно. Ще духа умерен, по билата силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 28°, на 2000 метра – около 21°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, със слаб до умерен югоизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 27°-31°. Вълнението на морето ще е 2 бала. Температурата на морската вода е 23° - 26°.
Прочетете още
- 20:00 Баловете идват, с тях и опасното поведение на пътя: МВР излезе с препоръки за всички празнуващи
- 17:00 Грозно отмъщение срещу собственик на лек автомобил СНИМКИ
- 22:00 "Изчезнала" тийнейджърка се оказа в страшен затвор, бременна е ВИДЕО+СНИМКИ
- 18:00 Поредна атака срещу къщичка за книги във Варна СНИМКИ