С операта „Аида“ от Верди тази вечер на Античния театър  се закрива четвъртото издание OPERA OPEN на Пловдивската опера. След Хуи Хе, Ана Лукреция Гарсия и Алберто Газале от Арена Ди Верона в три поредни години, тази вечер публиката ще се наслади на участието на дългогодишната солистка на Виенската щатсопера – Надя Кръстева. Българското мецосопрано със световна слава дебютира в ролята на Амнерис в миланската Ла Скала през 2013, а по-късно изпълнява ролята на съперницата на Аида и в Берлинската Държавна Опера. 

В ролите на влюбените Аида и Радамес зрителите ще видят талантливото сопрано Таня Иванова и любимецът на оперната публика  тенорътКамен Чанев.  През лятото тенорът изпълни партията на Радамес в грандиозната продукцияв ЕКСПО 2017 в Астана, както и в Берлинската опера.

Мецосопраното Надя Кръстева е една от най-прочутите настоящи български оперни певици по света. През 2002 получава покана от Виенската опера и бързо се превръща във водеща фигура и любимка на публиката във Виена, където изпълнява с огромен успех почти всички големи мецосопранови партии като тази на Кармен, с която дебютира на Арена Ди Верона и в Болшой театър. 

Надя Кръстева гостува непрекъснато на най-престижните оперни сцени и музикални фестивали в Европа, САЩ и Япония .  В Пловдив певицата пристига след две участия в Оперния летен фестивал в Мюнхен 2017 - в "Русалка" и "Силата на съдбата”.

Диригент на „Аида” е Лучано Ди Мартино а режисьор на спектакъла, който впечатлява със своята пищност, е доц. Нина Найденова. Останалите роли се изпълняват от Евгения Ралчева, Михаил Пулиев, Николай Биков, Александър Марулев, Борис Кучков. Диригент на хора е Константин Добройков, а концертмайстор е Виеслав Новак.

Опера Пловдив продължава с програма „На Бис” с най-доброто от спектаклите на Античния театър през август и септември. Сред заглавията са мюзикълите„Човекът от Ла Манча” и „Чикаго”, продукцията „Силата на съдбата” от Верди на Театро Реджо Ди Парма и Гала спекткъл „Най-доброто от Верди”, с който ще се отбележи юбилей на маестро Борислав Иванов.