Отборът на Айнтрахт Франкфурт съумя да пречупи Кьолн в мача им от 10-ия кръг в Бундеслигата. У дома на „Комерцбанк-Арена“ момчетата на Нико Ковач надделяха с минималното 1:0, с което нанесоха едва второто поражение на съперника в първенството. Допреди два кръга Кьолн беше все още непобеден в елита, но очевидно загубата срещу Херта в Берлин повлия върху самочувствието на отбора. Двубоят срещу Айнтрахт не можа да се похвали с много положения, а домакините взеха максимума след ранен гол на Мият Гачинович. Само след 5 минути игра Тимъти Чандлър напредна с топката отдясно и опита да центрира към наказателното поле. Топката рикошира в тялото на Йонас Хектор и описа странна парабола, която я насочи към вратарското поле при близката греда. Там обаче вратарят Тимо Хорн не излезе никак добре, а Гачинович го изпревари и с глава стреля над него за 1:0. След паузата гостите опитаха да се върнат в срещата и взеха инициативата, без обаче да създадат кой знае колко опасности. Единствената чиста възможност се откри пред Юя Осако в 50-ата минута, когато японецът получи шанс да стреля с глава абсолютно непокрит. Изстрелът му обаче не попадна в очертанията и топката излезе в аут. По този начин Айнтрахт застигна днешния си опонент в класирането – франкфуртци са 7-и подреждането с 18 точки, колкото има и Кьолн на 6-ото място. Петият Борусия Дортмунд е със същия актив. Коментирай