Анахайм Дъкс постигна 6-а поредна победа, след като се наложи с 5:2 на собствен терен над Аризона Койотис в среща от първенството на НХЛ.  Кори Пери и Андрю Колиано вкараха голове в рамките на две минути в третата третина, за да дадат насока на мача. Хампус Линдхолм и Майк Санторели пък се разписаха за победителите в рамките на 66 секунди във втория период, а Патрик Маруун добави една шайба и подаде за още една. Датският вратар на домакините Фредрик Андерсен спаси 23 удара, но пусна едно попадение на Шейн Доун. Втората победа в рамките на три дни за Дъкс, след 4:1 над лидера Лос Анджелис, им събра 57 точки - на 1 от 2-ия в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе. Тампа Бей срази с 6:3 Питсбърг Пингуинс с по два гола на Ондрей Палат и Антон Стралман. По едно точно попадение добавиха Тайлър Джонсън и Алекс Килърн. За гостите от Питсбърг точни бяха Патрик Хорнквист, Сидни Кросби и Мат Кълън, като днешната среща беше първо поражение за тях от четири мача насам. Тампа Бей е на 2-о място в Атлантическата дивизия с 62 точки, на 5 от лидера Флорида. Каролина се наложи с 5:3 при гостуването си на Уинипег, но и двата отбора са в дъното на своите конференции и без особени надежди да станат участници във втория етап. Андрей Нестрашил вкара два гола за Лавината, а общо четири от головете във вратата на Джетс паднаха през първия период. Калъмбъс се наложи с 2:1 над Калгари също в мач на аутсайдери. Два гола за победителите наниза новобранецът Уилям Карлсон, като в 1:42 минута на третата част се разписа победно. Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати:
Тампа Бей - Питсбърг 6:3
Уинипег - Каролина 3:5
Калгари - Калъмбъс 1:2
Анахайм - Аризона 5:2