Отборът на Асеновец (Асеновград) се наложи с 2:1 над ОФК Гигант (Съединение) в отложена среща от XII-ия кръг на Югоизточната В група. Асеновградчани профукаха и дузпа през първото полувреме. Двубоят на стадион “Шипка” започна силно за домакините, които владееха по-продължително време топката. При една от добрите си атаки домакините откриха резултата. Джунейт Узунов центрира добре и Александър Стойчев с глава прати топката в мрежата на гостите – 1:0. Малко по-късно гостите от Съединение получиха дузпа, която бе реализирана от Свилен Щерев – 1:1. В края на полувремето асеновградчани също спечелиха дузпа. Шабан Османов застана зад топката, но пропусна. Така първото полувреме приключи при резултат – 1:1. Втората част продължи с надмощие на домакините. При една от поредните си атаки Тодор Тимонов центрира и Александър Стойчев с глава даде нов аванс на домакините – 2:1. Последваха нови силни минути за домакините, но момчетата на Борислав Караматев пропиляха още редица голови ситуации. В края на двубоя гостите от Съединение се опитаха да осъществят натиск. Момчетата на Кръстин Шарков създадоха няколко две много добри възможности за гол. При една от тях Благовест Зайцев стреля от границата на малкия пеналт в аут. Така двубоят приключи с успех за тима на Асеновец с 2:1. Трите точки изкачиха асеновградчани на шестата позиция във временното класиране, а играещият-наставник на отбора Борислав Караматев определи победата като заслужена. “Днес тотално надиграхме отбора на ОФК Гигант и заслужено победихме. Отново създадохме и пропиляхме редица голови ситуации. Момчетата се раздадоха и продължаваме напред”, добави още пред zona90.com Борислав Караматев. Старши-треньорът на ОФК Гигант Кръстин Шарков не беше доволен от представянето на футболистите си. “Смело мога да заявя, че това беше най-слабият мач за нашия отбор. Нищо днес не вървеше. Не искам да се оправдавам с терена. Поздравявам отбора на Асеновец, не играхме, както можем”, коментира още Кръстин Шарков. В следващия кръг Асеновец (Асеновград) гостува в Бургас на Черноморец, а ОФК Гигант (Съединение) е домакин на новаците от Ураган (Бояджик). Съставите: Асеновец (Асенвоград) – 12. Дамян Кадиев, 11. Неджиб Неджиб, 13. Виктор Кавърджиев, 2. Александър Христов, 7. Джунейт Узунов, 20. Борислав Караматев, 14. Антон Кюлюнков (81 – 18. Стоян Славков), 8. Рамадан Хайрула, 5. Тодор Тимонов, 9. Александър Стойчев (58 – 19. Мирослав Кайряков), 10. Шабан Османов (к.) (88 – 6. Йордан Томов) старши-треньор – Борислав Караматев ОФК Гигант (Съединение) – 31. Стефан Йонов, 22. Тодор Николаев, 5. Иван Димитров (46 – 21. Иван Пейчев), 14. Михаил Митев, 20. Стойчо Бебелеков, 3. Цветан Йотов, 8. Свилен Щерев, 6. Борислав Никифоров (87 – 17. Християн Хубенов), 11. Димитър Юруков, 10. Иван Караманов, 9. Благовест Зайцев (83 – 7. Иван Манчев) старши-треньор – Кръстин Шарков Рефер – Владимир Недялков; помощници – Йордан Петров и Светослав Енчев (Пловдив) Стадион “Шипка”, Асеновград – 300 зрители