Атлетико Мадрид мина очаквано леко през водения от Станимир Стоилов Астана, като го победи с 4:0 на своя „Висенте Калдерон“. В другия мач от тази група С Галатасарай стигна до домакински обрат срещу Бенфика с 2:1. Атлетико Мадрид поведе в 23-ата минута. Яник Ферейра подаде хубаво към Саул Нигес и неговият удар направи безпомощен вратаря на Астана. Шест минути по-късно резултатът набъбна на 2:0 за „дюшекчиите“. Джаксън Мартинес получи топката в наказателното поле на казахстанците, обърна и стреля. Неговият удар преодоля с лек рикошет вратаря на Астана Ненад Ерич за 2:0. Стражът на гостите имаше блестяща намеса в 40-ата минута, за да парира удара на Джаксън Мартинес и да изпрати топката към десния стълб на вратата си. Феиновете на „Висенте Калдерон“ харесаха играта на своите, базирана върху комбинативния футбол. Тя им донесе успех и през второто полувреме. В 63-ата минута Оливер Торес направи окончателно ясен победителя в мача, като елегантно преодоля излезлия напред Ерич за 3:0 в 63-ата минута. В 79-ата минута се стигна и до автогол във вратата на гостите, като в своята мрежа топката заби Дедечко за 4:0 в полза на Атлетико. Галатасарай успя да направи обрат от 0:1 до 2:1 срещу Бенфика в другия мач в групата. Бенфика откри резултата рано-рано благодарение на чудесен го, дело на Николас Гайтан още във втората минута. Той направи страхотен рейд, навлезе в пеналта и оттам преодоля вратаря Муслера за 0:1. Галатасарай обаче стигна до бърз обрат. Андре Алмейда от Бенфика игра с ръка в наказателното си поле и дузпата стана факт в 19-ата минута. Точен от бялата точка за 1:1 беше Селчук Инан. 2:1 за турския тим направи Лукаш Подолски, който с премерен нисък удар оползотвори хубавото подаване на Орелиен Чеджу в 33-ата имнута. Атетико Мадрид и Бенфика са челници с по 6 точки в групата, следвани от Галатасарай с 4, а Астана остава с 1 точка.