Азербайджан изрази сериозно безпокойство от събитията в Турция, се казва в декларация на външното министерство на страната, цитирана от ТАСС.
"Събитията, които стават в Турция, сериозно ни разтревожиха и потресоха. Това е опит, предприет от група хора, за преврат срещу демократично избраното от турския народ правителство", се казва в документа. Изразява се подкрепа на турския народ и държава и увереност в скорошната пълна стабилизация и нормализация на положението в страната.
Президентът на Грузия Георгий Маргвелашвили и премиерът Георгий Квирикашвили призоваха грузинските граждани временно да се въздържат от посещения в Турция до пълната нормализация на положението там, предаде ТАСС.
Двамата говориха тази сутрин пред журналисти в Тбилиси след състоялото се през нощта заседание на Съвета за национална сигурност във връзка с опита за преврат в Турция.
"Военните преврати са неприемливи за всяка демократична страна. За нас е важно да не се създава каквато и да е опасност за демократичното развитие на Турция и за демократично избраните власти в Турция", каза премиерът Квирикашвили.
Той добави, че стабилността на съседната страна е много важна за Грузия и изрази надежда, че дестабилизацията в Турция скоро ще бъде преодоляна, защото тя е "стратегически партньор".
(БТА)
Прочетете още
- 20:00 Как убиец на пътя пласира дрога от затвора, докато майки погребват синовете си
- 19:00 Свастики на детска площадка: когато омразата се катери по люлките
- 08:00 Искате по-хладен дом, без да натоварвате климатика? Опитайте тези 7 трика
- 21:00 Oткриха гигантска планета, 35 пъти по-масивна от Земята, скрита в известна звездна система