Жители на Бачково ще избират кмет на 13 март, става ясно от указ на президента Росен Плевнелиев. Селото временно се управлява от кметски наместник.

До тази ситуация се стигне, след като на балотажа на 1 ноември двама от кандидатите получиха равен брой гласове.

Междувременно стана ясно, че община Асеновград извънредно търси варианти да обезпечи заплатите на новоизбраните кметове за месец декември 2015 година. В бюджета за миналата година не са били предвидени тези разходи, защото селата Патриарх Евтимиево, Жълт камък и Долнослав имаха само наместници. 

Община Асеновград продължава да държи вакантен щата на заместник-кмета по финанси и бюджет, според общинари столът се пази за кандидатура от Движението за права и свободи.