Байерн спечели с минималното 1:0 като гост на Хановер в мач от 17 кръг на Бундеслигата. Така баварците се откъснаха на 8 точки пред втория в класирането Борусия (Дортмунд), който загуби гостуването си на Кьолн.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Томас Мюлер пет минути преди почивката. Германският национал, който вчера поднови договора си с клуба до 2021 г., беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Кристиан Шулц.

Десет минути преди гола Роберт Левандовски удари греда, а Рон-Роберт Цийлер отрази пред голлинията и добавката на Мюлер. Вратарят на Хановер спаси и удари на Тиаго Алкантара и Левандовски.

С този успех Байерн събра 46 точки, осем повече от Борусия (Дортмунд). Хановер, който записа трета поредна загуба, е на 16-о място с 14 точки, една пред зоната на изпадащите.