Младежкият национален отбор до 21 години играе срещу Румъния в последната си европейска квалификация. Срещата започна в 18.00 часа. Резултатът е 0:0.  РАЗВИТИЕ НА МАЧА:  1' Начало на мача  16' България повежда на Румъния. След центрирана топка в наказателното поле, Кирил Десподов игра с глава. Стражът на Румъния се хвърли, но топката се удари в десния му стълб. Тони Тасев чакаше на чиста позиция и на празна врата се разписа за 1:0.  19' Жълт картон за Олтеану. 21' Жълт картон за Пламен Гълъбов. ГЛЕДАЙ ТУК! 35' България повежда с 2:0. След хубава атака, Антонио Вутов центрира отдясно, Кирил Десподов се размина с топката, тя стигна до Александър Георгиев, който чакаше при далечната греда и засече в мрежата.  45' Тудория стреля от дистанция, топката бе избита в корнер. От него не последва нищо. 45' 1 минута добавено време 45+1 ' Край на първа част 46' Начало на втора част 46' Удар на Кирил Десподов, стражът на гостите Кожокару изби. Последва корнер, след койт топката бе изчистена. 52' Тудория удари греда, но преди това имаше сигнал за засада. 59' Смяна в Румъния - Градиноаро заема мястото на Попеску. 64' Първа смяна в България. Милчо Ангелов отстъпи място на Кирил Десподов. 56' Жълт картон за Неделчу. 69' Центриране в наказателното поле на България. Тудория обаче се размина с топката.  71' Жълт картон за Александър Василев. 74' Серкан Юсеин влезе на мястото на Антонио Вутов.  79' Юлиан Ненов влиза на мястото на Тони Тасев. 90' Добра атака за Румъния, при която гостите удариха греда.  93' Калкан стреля, но гредата отново спаси нашия тим. ГЛЕДАЙ ТУК! Стартови състави:  България: Китанов, Гълъбов, Терзиев, Василев, Колев, Гамаков, Малинов, Вутов, Георгиев, Десподов, Тасев,

Румъния: Кожокару, Ходоргеа, Олтеану, Мирон, Тудория, Бумба, Капацина, Попеску, Циру, Неделчу, Калкан
Младежите все още имат теоретичен, макар и минимален шанс за бараж, който да ги прати на Евро 2017, при успех срещу румънците. Двубоят е на стадион „Берое” в Стара Загора и се излъчва пряко в You Tube канала на БФС -  BFU TV. В нашата група 5 Дания има 25 точки и отдавна вече се класира за Европейското в Полша, Румъния е с 16 точки, а България – 14. Дори и второ място в групата обаче само с чудо може да ни осигури бараж, заради развитието в другите групи. ГЛЕДАЙ ТУК! Всички национали се включиха в последното занимание на Тони Здравков в понеделник, което продължи 60 минути. Играчите са амбицирани да се представят достойно пред родната публика, да покажат добра игра и да спечелят така необходимата им победа. Преди началото на тренировката селекционерът Антони Здравков бе категоричен, че футболистите имат нужното желание и възможности да победят съперника: "Обстановката след загуба (0:3 от Дания), макар и от силен съперник, няма как да е приятна. Както на момчетата, така и на ръководителите и треньорите не им е приятно. Мачът с Румъния е директна битка за второто място. Убеден съм, че нашите футболисти имат нужното желание и възможности да победят отбора на Румъния и да се затвърдим на втората позиция", коментира Здравков. Коментирай