Спиращ дъхът следобед по височинно гмуркане достигна връхната си точка, когато Михал Навратил и Лисанн Ричард подсигуриха вторите си победи за сезона на емблематичния “Стари мост”. Навратил е набрал скорост след първата си в историята на сериите победа в Уелс преди две седмици, с още един изключителен скок от 27,5м., като за пореден път задмина настоящия шампион Гари Хънт от Англия с финалния си скок за деня.  Американецът Дейвид Колтури си подсигури подобаващо изпращане, заемайки третото място.с последно представяне преди предстоящата му операция на рамото, като за първи път стъпи на подиума този сезон. В надпреварата при жените, канадката Ричард скочи от пето на първо място във финалния кръг с най – високият резултат за скок от 21,5м, измъквайки се пред Сесили Карлтън от САЩ. Отне му 53 скока, но откакто Навратил финишира на върха на подиума, увереността на 31 годишния скачач започна да расте и се доказа с поредна победа от стария мост, където скачането датира още от 17-ти век. Резултатът в Мостар сложи край на седем годишен феномен -  „брилянтният британец“ Хънт не успя да спечели в три поредни състезания за първи път от началото на Световните серии през 2009.    Със седем спирки зад себе си и две оставащи, петкратният шампион Хънт все още води цялостното класиране, следван от Джонатан Паредес (Мекс). Навратил сменя позиция с Анди Джоунс. Българинът Тодор Спасов надделя в надпреварата пред лицето на този спорт – Орландо Дюке и пред олимпийския шампион от Великобритания – Блейк Олдридж. Балканската кръв и смелост също допринесоха за чудесната изява на Тошко, да се гмурне за 313.45 точки в бурните води на река Неретва, пред 20-хилядната тълпа. С пет 9-тки от съдиите (където 10 е най-високият резултат) във финалния кръг, 35 годишната Ричард подсигури втора в кариерата си победа при първата надпревара на жените от знаменития мост. В цялостното класиране, майката на три деца гони по петите заелата в днешното състезание трето място Ифланд, която запазва рекорда си от финиширане в топ три в първия си сезон. С второто си място в Мостар, американката Карлтън се премества в топ три на сегашното цялостно класиране. От Босна и Херцеговина Световните серии пътуват към предпоследната спирка за сезона и чисто нова локация в Япония след три седмици.  Коментирай