На 30 юни и 1 юли се проведе Балканиада по бадминтон за деца до 13 години със съвместното домакинство на Първомай и Хасково.
Състезанието беше открито от кмета на Община Първомай и председател на КФВС „Атлет“ Ангел Папазов, заедно с председателя на федерацията по бадминтон Пюзан Касабян.
Те пожелаха на децата успех и интересни двубои, както и най-добрите от тях да победят. Сред гостите на събитието бе и председателят на Турската федерация пп бадминтон Мурат Йозмекик.
В Балканиадата участваха отбори от България, Гърция, Турция, Сърбия и Румъния.
Състезаваха се отборно 70 деца, на сингъл и на двойки във възрастови групи за момичета и момчета до 13 години.
От състезателите на КФВС „Атлет“ на корта бяха Станимир Терзиев, Цвети Попиванова, Калояна Налбантова, Христо Костов и Алекс Василева.
Класираните в призовата тройка – на 1 място Турция, на второ България и на трето Румъния и Сърбия, бяха наградени с купи и медали.
Срещите на 30 юни се проведоха в Хасково, а финалите на 1 юли в Първомай, в залата на ОУ „Св.св. Кирил и Методий“.
Прочетете още
- 18:00 Призив за поддръжка: "Аз съм българче" и "Под игото" тънат в бурени СНИМКИ
- 22:07 Второ предложение за брак на големия финал на "Като две капки вода" ВИДЕО
- 19:00 Място за игра или сметище? Пловдивчани се възмутиха от детска площадка
- 17:00 Изминаха 50 дни от загубата на Сияна, за 50 дни не се случи нищо!