Без шестте си най-опитни състезателки и с една пълна дебютантка при жените, отборът на Марица (Пловдив) извоюва десетата си поредна победа в Национална волейболна лига Демакс+.  Младата селекция на Иван Петков спечели съботното матине със Спартак (Варна) в Казанлък с 3:0 (25:12, 25:8, 25:16)* след само 58 минути игра.

След като наставникът на шампионките изпълни намерението си да даде почивка на основните си състезателки, в Пловдив си останаха Юлия Богмацер, Ана Радичева, Радосвета Тенева, Таня Събкова, Виктория Григорова и Ивелина Монова, а в ролята на капитан за днешния мач влезе Милена Димова, макар и да не се появи в игра.  Своя дебют в женския състав на Марица пък направи младата Виктория Ангелова.  15-годишната разпределителка влезе в игра при 21:7 във втората част и остана в игра до края на мача.  Дори тази “детска градина” на Марица обаче не се затрудни с преодоляването на съперника.  Пловдивчанки тотално доминираха на терена по време на целия мач и нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си над варненския тим.

Симона Николова стана топреализатор на мача с 18 точки за победителките.  Ива Халачева добави 9, а Вангелия Рачковска и Мария Данчева – по 8.  Най-резултатна за символичните домакини беше капитанката Стефани Кьосева с 6 точки.

Марица вече има актив от 11 победи, 1 загуба, 33 точки и 34:4 гейма и продължава да е лидер в класирането.  Левски (София), който днес следобед гостува на ЙЕБ Шумен 05 (Шумен), изостава на 4 точки.  За следващия си мач момичетата на Иван Петков посрещат четвъртия в таблицата ЦСКА (София) другата събота, 13 февруари, от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет.