Берое допусна първа загуба в контролите по време на подготовката си, след като отстъпи с 1:2 от класиралия се за Европейското първенство във Франция национален отбор на Румъния. Старозагорци стояха равностойно на своя съперник в по-голямата част от двубоя. Футболистъте на Петър Хубчев определено демонстрираха по-високо ниво в своето представяне през първото полувреме. Румъния организира опасна контраатака в 15-та минута, когато Матею комбинира добре с Андрей Иван, който бе изведен на добра позиция и отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Благой Макенджиев. Берое бе близо до това да поведе в резултата в 28-та минута, когато Георги Сърмов отправи хубав удар от дистанция, а топката рикошира в играч на Румъния и премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Бузбучи. Берое поведе с 1:0 в 30-та минута, когато Атанас Зехиров се пребори за топката и подаде към Спас Делев, който финтира желания от Лудогорец защитник Валерикъ Гъман и остана сам срещу Бузбучи, след което технично прати кълбото във вратата му. Румъния успя да изравни резултата в 35-та минута, когато  Денис Алибек бе изпуснат от защитниците на Берое. Той получи много хубав пас от Михай Ръдут, след което излезе сам срещу Благой Макенджиев и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата му.  Берое отново можеше да излезе напред в резултата в 50-та минута, когато Спас Делев центрира от фаул на първа греда в наказателното поле на Румъния, Георги Андонов не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Бузбучи. В 65-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Берое Кристиан Съпунару стреля с глава, но Благой Макенджиев успя да улови топката. Румъния направи пълен обрат в мача в 68-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Берое Адриан Ропотан свали топката с глава към Йон Oра, който отблизо останал сам срещу Макенджиев вкара за 1:2. Берое можеше бързо да върне попадението, след като в 70-та минута Спас Делев стреля от дистанция, но топката премина над напречната греда и излезе в аут. До края на срещата футболистите на Берое не успяха да стигнат до изравнително попадение в мача. Следващата контрола на Берое е на 9 февруари срещу казахстанския Акжаик. Берое: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев - 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман - 20. Неманя Милисавлевич (67' - 10. Исмаил Иса), 21. Елиаш, 77. Спас Делев (85' - 19. Бенджамин Морел) - 7. Георги Андонов (резерви: 1. Михаил Михайлов, 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 24. Венцислав Василев, 13. Емин Ахмед, 16. Кирил Личев, 73. Стивън Петков, 70. Том, 14. Георги Божилов, 9. Станислав Костов, 17. Александру Някша), треньор: Петър Хубчев Румъния: 23. Александру Бузбучи – 20. Габриел Еначе, 15. Валерикъ Гъман, 21. Кристиан Съпунару, 3. Богдан Вътъжелу – 8. Александру Матею (61' - Драгош Неделчу), 4. Адриан Ропотан (79' - 5. Йонут Неделчеару) – 11. Андрей Иван (46' - 9. Йон Oра), 18. Михай Ръдут (61' - 6. Ромарио Бензар), 14. Александру Пъун (46' - 7. Флорин Тънасе) – 10. Денис Алибек (61' - 13. Дорин Ротариу) (резерви: 1. Силвиу Лунг, 19. Роберт Ходороджа), треньор: Ангел Йорданеску 90' Край на мача! 90' Жълт картон за Иво Иванов за нарушение срещу Флорин Тънасе.  89' Еначе центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Ротариу стреля с глава, но неточно в аут.  85' Спас Делев е сменен от Бенджамин Морел. 75' Йон Ора проби по левия фланг, след което навлезе в наказателното поле на Берое и комбинира с Флорин Тънасе, който стреля, но над напречната греда в аут.  70' Спас Делев стреля от дистанция, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.  68' Гол за Румъния - 1:2! Центриране в наказателното поле на Берое, където Адриан Ропотан свали топката с глава към Йон Oра, който отблизо останал сам срещу Макенджиев вкара за 1:2.   65' Центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Кристиан Съпунару стреля с глава, но Благой Макенджиев успя да улови топката.  53' Йон Ора центрира остро по земя в наказателното поле на Берое, но Иво Иванов успя да изчисти топката. Последва ново центриране на втора греда в наказателното поле на Берое, след което Иво Иванов с гърди извади топката в корнер.  50' Спас Делев центрира от фаул на първа греда в наказателното поле на Румъния, Георги Андонов не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Бузбучи.  47' Влезлият през второто полувреме в игра Флориан Тънасе отправи хубав удар, но Макенджиев спаси.  46' Начало на второто полувреме! 45' Край на първото полувреме! 38' Центриране в наказателното поле на Берое, Андрей Иван засече топката с глава, но не успя да придаде точност на топката и да я насочи в очертанията на вратата на Благой Макенджиев.  35' Гол за Румъния 1:1! Денис Алибек бе изпуснат от защитниците на Берое. Той получи много хубав пас от Михай Ръдут, след което излезе сам срещу Благой Макенджиев и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата му.  33' Дълго подаване към Спас Делев, Бузбучи обаче предвидливо излезе и улови топката.  30' Гол за Берое 1:0! Атанас Зехиров се пребори за топката и подаде към Спас Делев, който финтира желания от Лудогорец Валерикъ Гъман и остана сам срещу Бузбучи, след което технично го преодоля за 1:0. 28' Хубав далечен удар на Георги Сърмов, топката рикошира в играч на Румъния и премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Бузбучи.  20' Добра възможност се откри пред Спас Делев, който навлезе в наказателното поле на Румъния, но не успя да нанесе завършващ удар и загуби владението на топката.  16' Центриране в наказателното поле на Берое, Ръдут стреля, след което топката рикошира в крака на Атанас Зехиров и излезе в корнер, след който не се получи нищо интересно.  15' Много опасна атака за Румъния. Матею комбинира добре с Андрей Иван, който бе изведен на добра позиция и отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Макенджиев.  12' Удар от въздуха на Андрей Иван, но Макенджиев улови без никакви проблеми.  11' Георги Андонов се опита да свали с глава топката към Спас Делев, но Бузбучи внимаваше, излезе и улови топката.  8' Денис Алибек стреля от дистанция, но Благой Макенджиев успя да улови топката без проблеми. 1' Начало на мача! Румъния започна от центъра.  Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай