Берое Стара Загора победи гостуващия Спартак Плевен с 90:68 (26;16, 17:15, 25:20, 22:17) точки в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Домакините са на трето място в класирането с 18 победи и 6 загуби, а гостите имат 11-13 и са пети. Възпитаниците на Любомир Минчев поведоха с 20:9 в началните минути и до края на двубоя доминираха. Играчите на Берое направиха серия от 10:2 в последната четвърт, за да поведат с 25 точки разлика при 78:53, след което срещата се доигра. Еврик Гари реализира 20 точки за Берое. Александър Тодорович добави 14 точки и 6 борби, а с по 12 точки приключиха Пламен Алексиев и Аштън Муур. За плевенчани се отличиха Александър Груев с 15 точки и Самуел Франсис с 13 точки. Димитър Маринчешки направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 13 борби./БТА Коментирай