Берое води с 5:0 след първото полувреме на спаринга срещу грузинския Саповнела. Старозагорци тотално надиграват своя съперник до този момент. Грузинският отбор се опита да играе доста затворено и на контраатака, но допуска изключително елементарни грешки в защита. Берое поведе още в 3-та минута, когато Спас Делев центрира в наказателното поле на Саповнела, където Стивън Петков засече топката с глава в мрежата за 1:0 Беройци удвоиха своята преднина в 10-та минута, когато Елиаш пусна отличен извеждащ пас към Спас Делев, който с техничен удар прехвърли вратаря за 2:0. Берое получи правото да изпълни дузпа в 14-та минута, след като Елиаш направи двойно подаване с Игор Джоман, който бе спънат в наказателното поле на „сините“. Елиаш реализира наказателния удар в 15-та минута, след като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Саповнела. Берое реализира четвърти гол в 22-та минута, когато Елиаш пусна перфектен извеждащ пас към Спас Делев, който прокара топката между краката на вратаря на Саповнела за 4:0. Игор Джоман допусна груба грешка в 28-та минута, когато подари топката на футболист на Саповнела. Грузинците след това обаче не разиграха добре ситуацията и в крайна сметка Абуладзе изпадна в положение на засада. Футболистите на Берое разиграха много добре топката в 30-та минута, когато Неманя Милисавлевич намери Спас Делев в наказателното поле на Саповнела, а той стреля от въздуха, но вратарят на грузинците успя да спаси. Две минути по-късно Спас Делев и Неманя Милисавлевич комбинираха помежду си, след което сърбинът стреля, но неточно в аут. В 35-та минута Елиаш намери Неманя Милисавлевич в наказателното поле на Саповнела, а той стреля, но вратарят спаси. Берое отбеляза пети гол в 40-та минута, когато Веселин Пенев получи топката вляво по атаката, овладява я с гърди и напредна няколко метра, за да се разпише от непосредствена близост за 5:0. Берое: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев - 27. Игор Джоман, 8. Георги Сърмов - 73. Стивън Петков, 21. Елиаш, 11. Неманя Милисавлевич - 77. Спас Делев Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай