Берое постигна първа победа в контролите по време на подготовката си. Старозагорци спечелиха първата проверка в Турция срещу местния третодивизионен Къркларелиспор. Берое поведе в резултата в 14-та минута, когато Емин Ахмед намери Бенджамин Морел, който размени подавания с Кирил Личев. Младокът изведе Морел в наказателното поле, а французинът навлезе и пусна на непокрития в малкия пеналт Станислав Костов, който отблизо не пропусна да вкара. Старозагорци можеха да удвоят своята преднина в 32-та минута, когато Бенджамин Морел подаде към Кирил Личев, който веднага комбинира със Станислав Костов, а той се опита да прехвърли излезлия вратар на домакините, но стражът успя да спаси. Две минути по-късно Кирил Личев центрира в наказателното поле на Къркларели, след което Станислав Костов стреля с глава, но не успя да я насочи добре и тя премина встрани от десния стълб на вратата на домакините. Михаил Михайлов се отличи с две последователни спасявания в 37-та минута, когато отрази удари на Мехмет Ал. Киркларелиспор можеше да изравни резултата в 38-та минута, когато Гюнгюр финтира Георги Динков в наказателното поле на Берое, след което стреля, но над напречната греда в аут. Стивън Петков получи контузия през първото полувреме и в началото на втората част бе сменен от Исмаил Иса. Георги Андонов центрира остро в наказателното поле на домакините в 56-та минута, след което Георги Божилов стреля, но над напречната греда в аут. Четири минути по-късно Елиаш изведе Исмаил Иса в наказателното поле на Къркларели, но нападателят се забави и не успя да нанесе завършващ удар. Михаил Михайлов направи решаващо спасяване в 76-та минута, когато отрази опасен диагонален удар на Илиах. Неманя Милисавлевич можеше да отбележи втори гол в 86-та минута, но ударът му бе отразен. Следващата контрола на Берое е на 6 февруари от 17 часа срещу националния отбор на Румъния и ще се играе в Белек.  Берое: 1. Михаил Михайлов, 13. Емин Ахмед, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 70. Том, 16. Кирил Личев, 14. Георги Божилов, 19. Бенджамин Морел, 73. Стивън Петков (46' - 10. Исмаил Иса), 9. Станислав Костов, 7. Георги Андонов /Резерви: 22. Благой Макенджиев, 23. Илко Пиргов, 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 24. Венцислав Василев, 18. Атанас Зехиров, 20. Неманя Милисавлевич, 27. Игор Джоман, 21. Елиаш,8. Георги Сърмов, 77. Спас Делев/ 90+1' Край на мача! 86' Неманя Милисавлевич нанесе добър удар, но вратарят на домакините спаси.  84' Венци Василев получи остро болки в гърба и получава медицинска помощ.  80' Ялън отправи опасен удар, но в аут.  76' Добро разиграване от страна на домакините, Илиах отправи хубав диагонален удар, но Михайлов спаси.  74' Спас Делев смени Станислав Костов.  68' Михаил Михайлов направи решаващо спасяване, след като отрази удар на Енис.  68' Иво Иванов влезе на мястото на Том, а Веселин Пенев смени Георги Динков.  63' Емин Ахмед и Кирил Личев са сменени от Атанас Зехиров и Неманя Милисавлевич.  61' Георги Сърмов влезе на мястото на Георги Андонов.  60' Елиаш изведе Исмаил Иса в наказателното поле. Вратарят на домакините излезе напред и успява да блокира центрирането на нападателя на Берое. 58' Георги Божилов е сменен от Елиаш, а Бенджамин Морел е сменен от Игор Джоман.  56' Центриране от фаул на Георги Андонов в наказателното поле на Къркларели, Георги Божилов стреля, но над напречната греда.  46' Исмаил Иса влезе на мястото на Стивън Петков, който получи контузия през първото полувреме.  46' Начало на второто полувреме! 45' Край на първото полувреме! 38' Опасна атака за домакините, Гюнгюр финтира Георги Динков в наказателното поле на Берое, след което стреля но над напречната греда в аут.  37' Центриране в наказателното поле на Берое, Мехмет Ал стреля, но ударът му бе спасен от Михайлов. Последва ново центриране, след което Ал отново стреля, но Михайлов отново демонстрира добър рефлекс и спаси.  36' Станислав Костов изскочи сам срещу вратаря на домакините, който обаче в последния момент го изпревари и успя да избие топката.  34' Кирил Личев центрира в наказателното поле на Къркларели, след което Станислав Костов стреля с глава, но не успя да я насочи добре и тя премина встрани от десния стълб на вратата на домакините.  32' Много добра атака за Берое. Бенджамин Морел подаде към Кирил Личев, който веднага комбинира със Станислав Костов, а той стреля, но вратарят на домакините успя да спаси.  29' Далечен удар по посока на вратата на Михаил Михайлов, но топката излезе в аут.  27' Георги Андонов стреля от фаул, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.  23' Центриране от фаул в наказателното поле на Берое, но топката излезе в аут.  14' Гол за Берое - 0:1! Емин Ахмед намери Бенджамин Морел, който размени подавания с Кирил Личев. Младокът изведе Морел в наказателното поле, а фрнцузинът навлезе и пусна на непокрития в малкия пеналт Станислав Костов, който се разписа за 0:1. 12' Извеждащ пас към нападател на домакините, но Емин Ахмед се справи чудесно в защита и му отне топката.  11' Хубав извеждащ пас на Том към Станислав Костов, но той се забави с обработването на топката.  10' Равностойно начало на срещата. Футболистите на Берое владеят повече топката, но до този момент няма опасности пред двамата вратари.  1' Начало на мача Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS