Иновативна платформа за прогнозиране на имотния пазар във Великобритания, разработена от български стартъп, позволява на местните компании за недвижима собственост да откриват предварително имотите, които има вероятност да бъдат пуснати в продажба. Темата коментира съоснователят на Grind Web Studio Ивайло Кармазов в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Продуктът представлява маркетингов инструмент, чрез който агенциите за недвижими имоти могат да прогнозират колко имота могат да бъдат продадени в най-скоро време в техния район на дейност, обясни той.
По думите му идеята в България не може да бъде реализирана поради липсата на необходимата информация, за да работи платформата.
Един от позитивите на платформата е, че прави по-лесна комуникацията и дава възможност бизнесът да намери по-лесно свои нови клиенти, коментира още Кармазов.
"Бизнес моделът на SmartScope е да продава платформата на месечен абонамент на агенции за недвижими имоти, които печелят от лесното намиране на клиенти", посочи той.
Вижте повече във видеото на Bloomberg TV Bulgaria
Прочетете още
- 18:00 Призив за поддръжка: "Аз съм българче" и "Под игото" тънат в бурени СНИМКИ
- 22:07 Второ предложение за брак на големия финал на "Като две капки вода" ВИДЕО
- 19:00 Място за игра или сметище? Пловдивчани се възмутиха от детска площадка
- 17:00 Изминаха 50 дни от загубата на Сияна, за 50 дни не се случи нищо!