Отборите на Атлетик Билбао и Гранада направиха 1:1 в мача от 31-я кръг на Примера дивисион. Баските може повече да съжаляват, защото пропуснаха дузпа при 1:0 в тяхна полза, а при 1:1 удариха и греда. Попадението за домакините от Билбао бе дело на Ариц Адурис, а Адалберто Пенаранда изравни за гостите. При първата по-сериозна ситуация резултатът бе открит. Ликуе Мартинес завърши по чудесен начин свой индивидуален пробив и със силен удар откри за 1:0. Няколко минути след това, Арис Адурис получи пас в наказателното поле, и отправи удар, но бранител пресече пътя на топката. В 44-ата минута домакините пропиляха възможност да поведат с 2:0. Адурис навлезе опасно в наказателното поле, последва съприкосновение между него и Ломбан, а съдията посочи бялата точка. Адурис застана зад топката, но я прати в десния стълб на вратата на Андрес. След почивката баските създадоха още няколко положения, а Гранада пропиля шанс в 67-ата минута Роберт Ибанес излезе на добра позиция, но не успя да нанесе добър удар. В 77-ата минута Гранада стигна до попадение. Адалберто Пенаранда се превърна в герой за гостите, като се разписа за 1:1. Домакините можеха да излязат отново напред в резултата в 83-ата минута. Инаки Уилямс стреля, но ударът срещна десния стълб. След този резултат Атлетик заема 6-о място с 46 точки, а а Гранада е 17-и с 29. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай