Атлетик Билбао се наложи над Ейбар в мач с цели седем гола на „Сан Мамес“. Двубоят от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион приключи с успех за домакините с 5:2. Двата тима водят задочна битка за местата даващи право на участие в Европа, като тимът на Ейбар остава на шестата позиция във временното класиране, въпреки тежкото поражение днес. „Баските“ вече са осми, а разликата между двата отбора е само две точки. Гостите от Ейбар поведоха в резултата с гол на Борха Бастон още в 4-ата минута. Адурис обаче съумя да изравни за Атлетик само осем минути, а до почивката домакините вкараха нови два безответни гола наклониха сериозно везните в своя полза. В голмайстори за домакините са превърнаха Мерино и Лапорте. Втората част отново започна по-силно за тима на Ейбар, който пет минути след подновяването на играта стигна до дузпа. Бастон застана зад топката и успя да намали преднината на домакините. Две минути по-късно обаче Адурис отново изненада отбраната на гостите, за да доведе нещата до 4:2. Точка на спора сложи защитникът на Ейбар Мауро дос Сантос, който си реализира автогол. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай