Към момента на приватизацията на "Полимери" имаше пълни складове с готова продукция, доколкото знам за 23 млн. лв. Тя беше продадена, постепенно се стопиха и металните части в склада, разказа пред Би Ти Ви Марио Христов, бивш служител на завода, който има 23 г. стаж там.
Според него разследването срещу сем. Баневи, което приватизира завода, е твърде закъсняло. "Полимери" по онова време произвежда основно сода каустик и хлор. Постепенно била изнесена не само готовата продукция, но и складовите наличности. В началото на 2010 г. Николай Банев заявява, че предприятието няма да работи повече, спомня си Христов. Персоналът изпада в шок, хората остават без работа. Става ясно, че заводът ще бъде нарязан за скрап.
Христов се чуди, как предприятие, което е носело 1- 1,5 млн. лв. печалба на месец, може бъде нарязано за скрап. Баневи бяха задържани миналата седмица от френската полиция в Ница по искане на българските власти. Срещу тях се води разследване за документни престъпления, присвояване и пране на пари.
Прочетете още
- 10:00 Кърлежлендия – новото име на „Младост". Косачките в отпуск, тревата – на щат
- 12:39 Тежък сблъсък в стеснения участък на АМ Тракия, тапите са километрични СНИМКИ
- 14:00 Учителят на Раковски, Берон и Левски: Кой е Райно Попович?
- 11:00 Възрастна жена създаде оазис в междублоково пространство СНИМКИ