Бившият кмет на Лондон Борис Джонсън, водещ представител на кампанията за излизане на Великобритания от ЕС и фаворит на букмейкърите за следващ премиер, заяви пред репортери, че нищо няма да се промени в краткосрочен план след гласуването в полза на Brexit-а, предаде Ройтерс.
"По отношение на гласуването за напускане на ЕС е изключително важно да се подчертае, че няма нужда от бързане и, както каза днес премиерът, в краткосрочен план нищо няма да се промени", посочи Джонсън.
Той заяви, че в бъдеще Великобритания ще спечели от гласуването за Brexit-а.
"Ще си върнем гласа в света, гласа на петата най-голяма икономика на Земята", каза Джонсън. "Вярвам, че в момента имаме златна възможност: можем да приемаме свои закони и да определяме свои данъци съобразно нуждите на икономиката на Обединеното кралство".
За ЕС той каза, че за времето си съюзът е бил благородна идея. "Но вече не е правилният избор за Великобритания", заяви той, цитиран от Асошиейтед прес.
Джонсън похвали премиера Дейвид Камерън, като заяви, че е "изключителен политик" и изрази съжаление, че той се оттегля.
Великобритания няма да обърне гръб на Европа и ще остане също толкова обединена нация, колкото е била преди да гласува за излизане от ЕС, каза Джонсън. Той подчерта, че въпреки резултатите от референдума Великобритания си остава част от Европа, предаде ДПА.
/БТА/
Прочетете още
- 17:06 Отцепиха главната улица в Пловдив СНИМКИ
- 18:00 Кражба без капка съвест: Мъж обра баща с дете и тръгна да тегли пари СНИМКИ
- 19:15 Доброволци от "Браво Пловдив" ремонтираха компрометиран участък до кампуса на ПУ СНИМКИ
- 19:00 Такси блъсна дете в Русе и избяга – ММА боец заплаши с протести, ако шофьорът не бъде открит