Премиерът Бойко Борисов пристигна на "Дондуков" 2 за КСНС. Темата е актуалната политическа обстановка в страната и набелязването на мерки за излизане от политическата криза след президентските избори и подадената оставка на правителството.

Новоизбраният президент Румен Радев също беше поканен да вземе участие в заседанието, но още вчера стана ясно, че той е отклонил поканата. След днешната среща предстои последователно връчване на три управленски мандата. Ако и трите бъдат върнати, президентът най-вероятно ще състави за трети път служебен кабинет.

Другите варианти са кабинетът в оставка да работи до встъпване в длъжност на новия президент или втори опит в рамките на този парламент да се състави правителство.

Очаквайте подробности!