Ботев Ихтиман загуби двубоя от 12-ия кръг на Югозападната В група срещу състава на Септември София с 1:3, след като до почивката водеше с 1:0. В началото на срещата и двата тима пропуснаха по няколко добри положения. В 30-ата минута Янчо Андреев откри резултата в полза на Ботев с хубав удар, а до почивката резултатът се запази. Гостите имаха претенции за дузпа в наказателното поле на домакините през първата част, но съдията не отсъди такава. През втората част Младен Стоев имаше възможност да удвои но останал сам срещу вратаря пропусна.  Гостите изравниха резултата след спорна дузпа, а малко по-късно успяха да удвоят преднината си. Последва натиск от страна на домакините, а при една ситуация играч на Септември игра с ръка в наказателното поле на тима, но съдията не отсъди дузпа в полза на Ботев, коментираха от щаба на Ботев. В крайна сметка гостите съумяха да стигнат и до трети гол, а с това да спечелят и срещата. В класирането Септември заема 6-ото място със 17 точки, а Ботев остана на 14-ото място с едва 7. В следващия кръг Ботев гостува на Чепинец във Велинград, а Септември е домакин на Велбъжд Кюстендил.