Българинът Валери Божинов и неговият Партизан допуснаха първо поражение в групите на Лига Европа. Партизан загуби като домакин от Атлетик Билбао с 0:2 в третия си мач от група L и отстъпи първото място във временното класиране на испанците, които също като сръбския гранд имат 6 точки до момента. В другия двубой от третия кръг в групата Аугсбург записа първи успех, побеждавайки като гост АЗ Алкмаар с 1:0 и така двата тима вече имат по 3 точки на трета и четвърта позиция в класирането. Валери Божинов бе титуляр и игра до 64-ата минута, когато бе заменен от Петър Гръбич. Другият българин в състава на Партизан Иван Бандаловски остана резерва. Гостите тръгнаха уверено от самото начало и в 19-ата минута Хавиер Ечейта надскочи защитата на Партизан, стреля с глава, но вратарят на домакините Живко Живкович се намеси с решителна изява. Малко по-късно, в 32-ата минута Раул Гарсия получи чудесен пас от Оскар де Маркос и реализира с хубав удар с глава за 1:0 в полза на Билбао. Натискът на испанския състав можеше да доведе до втори гол в 37-ата минута, но Иняки Уилямс стреля неточно покрай лявата греда. След почивката Бенат Ечеберия за малко не изненада вратаря Живкович в 69-ата минута, но стражът внимаваше. Бенат все пак успя да се разпише в 85-ата минута, когато бе точен от пряк свободен удар за 2:0 за гостите, подпечатвайки победата за Атлетик Билбао. Очаквайте подробности!